
Snus VM Update
Årets Snus VM gikk av stabelen i slutten av august, og over 140 personer fra Norge meldte seg på.
24. september satt juryen seg ned og testet alt av snus som var sendt inn.
Hvordan har det gått?
Interessen for årets Snus VM har vært svært stor. Over 300 deltakere fra Norge og Sverige har meldt seg på og fått sitt Snus VM kit.
Nærmere 150 bokser med snus ble returnert innen fristen, hvor løs snus var det mest populære alternativet blant deltakerne.
Juryen
24. september møttes juryen for å smaksteste snusen, og det tok ikke lang tid før juryen skjønte at dette skulle bli en jevn og og vanskelig konkurranse. Et svært høyt kunnskapsnivå gjorde dette vanskelig for juryen. Etter flere timer med testing, kom juryen frem til noen kandidater de likte ekstra godt.
Nå blir det mer testing og diskusjon, før vinneren kåres 24. oktober.

Juryen består av: Lars Olesen, Conny Andersson og Daniel "Pinhead" Carlsson. Du kan lese mer om juryen her.
Oppsummering
Påmelding og deltakelse er over for denne gang. Snus VM 2019 hadde over 300 påmeldinger i Sverige og Norge. Nærmere 150 bokser med hjemmelaget snus er testet og de som skilte seg ut er nå videre til finale.
Vinnerene i løs- og porsjonssnus kategoriene vil bli annonsert 24. oktober. Etter dette vil det bli et videre samarbeid med AG Snus hvor vinnerene vil få sin snus produsert.